Workshopy

Šimon Vladík

Jsem studentem Filozofické fakulty a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, konkrétně studuji sdružené bakalářské programy Teorie interaktivních médií (maior) a Psychologie (minor).

Podílím se v rámci Centra herního vzdělávání na organizaci Studentských klubů herní tvorby a gamejamových akcí pro žáky základních a středních škol.

Od tohoto školního roku také učím herní design jako externista v ateliéru Tvorby počítačových her na Střední škole uměleckomanažerské v Brně.

Tvorba digitální hříčky v nástroji Bitsy

Kdy: Sobota 22. 10.   (10:00 - 12:00)


V rámci workshopu se naučíte pracovat s webovým nástrojem Bitsy, který je ideální pro začátečnickou zkušenost s herní tvorbou.

V Bitsy (viz https://bitsy.org/) lze tvořit malé adventury v 8-bitové pixelartové stylizaci a to bez nutnosti programování. Cílem workshopu je vytvořit vlastní drobnou hříčku -> projít si cestu od prvotního nápadu až po hratelný zážitek a vyzkoušet si tak, co vše může herní tvorba ve zjednodušené podobě obnášet.

Všechna potřebná technika bude dostupná na místě. Stačí mít základní zručnost v ovládání počítače, dostatek kreativity a trochu trpělivosti.

Workshop, pořádáný v rámci festivalu Lektvar, je vhodný pro zájemce ze všech věkových kategorií.


Účast na workshopu je zdarma, ovšem podmíněna registrací a zakoupením lístku na Game Access Connect 2022. Pozor, kapacita je omezena!Registrace
Zpět na seznam